SEO (Arama Motorları Optimizasyon)

İnternetteki başarılı olabilmek için iyi bir “Arama Motorları Optimizasyonuna (SEO)” ihtiyacı vardır. Arama Motoru hizmeti veren siteleri önemi kullanıcıların Internet üzerindeki hareketleri takip edilince ortaya çıkıyor. Internette kullanıcıların:

  • % 60’lık orana sahip kısmı doğrudan bilgi araştırması yapıyor
  • bu kitlenin neredeyse tamamı arama motorlarını kullanıyor

Internet üzerinde varolan milyarlarca web sitesi arasında arama-sonuç listelerinde ön sıralar da bir yer edinmek için web sitesi optimizasyonu konusunda bir çok parametrenin gözden geçirilmesi gerekiyor. Google, Yahoo, Bing vb. arama motorları 2006 yılın da5 milyar’dan fazla Websitesi indekslemişlerdir.

Internet ortamı üzerinde Arama Motoru optimizasyonu konusunda edindiğimiz bilgi birikimimiz ve tecrübelerimize dayanarak olumlu sonuçlar edinebileceğiniz optimizasyon paketi sunarız.
Arama Motorlar Optimizasyonu kapsamındaki hizmetimiz:

Analiz;

Arama motorları listelerinde üst sıralarda bir yer sağlamak için Websitesinin detaylı bir analizi yapılır. Websitesinin eksikleri belirlenip “Arama Motoru Optimizasyonu” için yapılması gerekli adımlar şemalandırılıyor.

Optimizasyon;

Yapılan analiz sonucunda belirlenen şema üzerinden yazılı içerik, fotoğraf ve grafiklerin isimlendirilmesi, “METATAG” etiketleme ve site açıklaması gibi yapılabilecek küçük değişiklik ve eklemeler yanında, websitesinin yeniden yapılmasına kadar gidilebilir.

Kayıt;

Websitenizin, Arama Motorlarına, Link portal ve kataloglarına kaydı yapılır. Websitenizin kaydı, Arama Motorlarının şartları doğrultusunda yapılır. Arama Motorları kayıt sonuçları bir raporla sunulur.

Takip;

Arama Motorları ( Google,Yahoo,Bing vb. ), yapılan optimizasyon sonrasında yeniden indeksler. Sonuç liste sayfasında görüntülenen Websiteniz gerekirse ek bir optimizasyon için gözden geçirilir.

Arama Motorları Optimizasyonu hizmetimizle websitenizin arama motorlarında sürekli iyi bir pozisyonda bulunmasını sağlamaktayız.